پاک کردن تاتو خط چشم

پاک کردن تاتو خط چشم

یکی از وسایل و تجهیزاتی که هرگز نمیتوان از خانم ها جدا کرد لوازم آرایش شان است چرا که هر کجا که میروند با خود به همراه دارند.بسیاری از خانم ها به خط چشم علاقه شدید دارند و برای اینکه هر روز وقت کشیدن خط چشم را ندارند به تاتو خط چشم روی می آورند که در این صورت میتوانند دیگر آرایش نکنند و زمان بیشتری را صرف خود و یا کارهای دیگر خود کنند.

درست است که چشم نقطه حساس و خطرناک بدن انسان است اما با استفاده از وسایل و ابزار های بهداشتی میتوان تاتو خط چشم را هم انجام داد.البته خالی از لطف نیست که بگوییم برای انجام دادن تاتو خط چشم حتما باید به یک تاتو آرتیست حرفه ای خود را بسپارید.

برای پیدا کردن یک تاتو آرتیست خوب و حرفه ای باید زمان بگذارید و پرس و جو های بسیاری را انجام دهید.یکی از مزیت های تاتو خط چشم این است که میتوانید آن را به صورت طبیعی انجام دهید و تنها یک خط صاف و مشخص پشت پلک چشم تان باشد تا زیبایتان همیشگی بماند و کسی زیاد متوجه آن نشود.

اما زمانی پیش می آید که فرد به هر دلیلی قصد از بین بردن و پاک کردن تاتو خط چشم خود را داشته باشد.برای ریمو کردن تاتو خط چشم هم باید به یک تاتو آرتیست حرفه ای و متخصص مراجعه کنیم.برای از بین بردن و ریمو تاتو خط چشم باید از ابزار و تجهیزات با کیفیت استفاده شود.البته فراموش نکنید که پس از ریمو کردن تاتو خط چشم ممکن است که کمی پشت پلکتان ورم کند و این پدیده کاملا طبیعی است. اما اگر مقدار ورم آن بسیار بیشتر از حد باشد باید به دکتر و تاتو آرتیست خود مراجعه کنید.

بیشتر افرادی که با ذوق و شوق به دنبال کشیدن خط چشم هستند بعد از مدتی به دلایل گوناگون اعم از خسته شدن از مدل تاتوی چشم خود و یا سوزشی که در چشم خود احساس میکنند و یا دلایل دیگر تصمیم به پاک کردن ( ریموور تاتو ) خط چشم خود می‌گیرند.

شما نیز اگر جزو افرادی هستید که به هر علتی از تاتو خط چشم خود راضی نمی باشید با آگاهی از روش‌های پاک کردن تاتو خط چشم مانند اسکین ساز، لیزر یا اسید میوه می‌توانید با انتخاب بهترین روش از شر تاتو خود خلاص شوید. تاتو نوعی هنر تجسمی به حساب می‌آید که امروزه از آن استفاده‌های زیادی می‌شود. بعضی افراد که حوصله‌ی صرف وقت برای خود آرایی را ندارند به جای کشیدن خط چشم از تاتو خط چشم کمک می‌گیرند.

اما اثر تاتو مثل اثر خودکار روی دست یا پا نیست و برای پاک کردن آن شاید لازم باشد فرآیندی دردناک، طولانی و پرهزینه را طی کنید. پاک کردن تاتو  خط چشم همیشه یکی از تخصصی ترین فنون پاک کردن تاتو محسوب می شود.بالطبع اگر خط چشمتان توسط فرد ناشی یا در یک مرکزی که تجربه و مهارت کامل را نداشته باشد انجام گیرد، رضایتی حاصل نخواهد شد.

انواع روش‌های پاک کردن تاتو خط چشم

۱. پاک کردن تاتو خط چشم با روش اسید میوه

اسید میوه نام محلولی است که از آن برای محو تاتو استفاده می‌کنند. این روش یکی از روش‌های قدیمی است که دارای عوارض زیادی مانند عفونت‌های پوستی، جای زخم عمیق و در بعضی موارد رده‌های قرمز در منطقه پاک شده تاتو است.

این روش به طور مشخص راجع به چشم و لب دارای عوارض جبران ناپذیری است. برای پاک کردن تاتو خط چشم این گزینه‌ زیاد پیشنهاد نمی‌شود، زیرا احتمال ایجاد گوشت اضافی و ورم با محلول زیاد است. ولی برای تاتو‌های چند رنگ گزینه‌ی خوبی است.

۲. پاک کردن تاتو خط چشم با اسکین ساز

در این روش از قلم میکروپیگمنتیشن کمک می‌گیرند تا روی پوست لایه‌هایی به عمق سه دهم میلی متر ایجاد کنند. بعد محلولی که از قبل ساخته شده به مناطقی از بدن که قصد پاک کردن تاتو را دارید، تزریق می‌شود.محلولی که تازه وارد شده جوهر را به درون خود می‌کشد و یا به اصطلاح آن‌ها را می‌خورد. این کار باعث می‌شود که دیواره‌های تاتو سست شود.

وقتی این دیواره‌ها که تا به حال از جوهر‌ها محافظت می‌کردند از بین می‌روند و بدن جوهر را به عنوان جسم خارجی تشخیص می‌دهد آن را از بدن پس می‌زند. بعد از آن روی پوست می‌ماند و پس از گذشت ۳ الی ۴ روز خشک و از پوست به راحتی جدا می‌شود. بعد از گذشت دو ماه پشت چشم که تاتوی آن پاک شده به طور کامل خوب می‌شود و حتی می‌توان این ناحیه از بدن را مجدد تاتو کرد.

۳. پاک کردن خط چشم با لیزر

نحوه عملکرد لیزر برای پاک کردن تاتو خط چشم به این صورت است که ذرات رنگ داخل پوست را منفجر و آن‌ها را به ذرات ریز تبدیل می‌کند.این ذرات توسط سلول‌های لاشه‌خوار برداشته شده و کم‌کم دفع می‌شوند، بنابراین عمل اصلی پاک شدن رنگ تاتو را سلول‌های ایمنی خود تاتو انجام می‌دهند. در واقع رنگ‌های ریز شده را ریزه‌خواری کرده و از بین می‌برند. لیزر برای از بین بردن تاتو فقط در ناحیه‌های ابرو، چشم و لب توصیه می‌شود. حتماً باید توسط دکتر متخصص و مجرب انجام شود که عوارض ناشی از این روش به حداقل برسد.

استفاده از لیزر برای پاک‌کردن تاتو خط چشم بدون عارضه نیست. درد هنگام انجام لیزر، سوزش و سرخی ناحیه تا چند هفته بعد از انجام عمل و مشکلات نادرتری نظیر باقی‌ماندن جای زخم، روشن یا تیره شدن پوست و… نیز ممکن است بروز کند.برای پاک کردن تاتو هر جلسه معمولاً چند دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد، اما قبل از آن بی‌حسی موضعی ناحیه، استفاده از عینک محافظ مخصوص هنگام عمل و استفاده از ضدآفتاب بعد از لیزر از جمله نکاتی است که باید رعایت شود.بعد از ۷ تا ۱۲ جلسه لیزر می‌توان مطمئن بود تاتو تا حد زیادی محو می‌شود. بین هر جلسه نیز باید بین ۴ تا ۸ هفته فاصله گذاشت.

چه کسانی نباید از لیزر برای پاک کردن خط چشم استفاده کنند ؟

 • کسانی که پوست خود را برنزه کرده‌اند باید بیشتر مراقب باشند.
 • اگر خال‌های مشکوک یا سرطانی روی بدن مشاهده می‌شود یا اشخاصی که به بیماری روحی و روانی مبتلا هستند این روش پیشنهاد نمی‌شود.
 • لیزر q-switched مناسب‌ترین نوع لیزر برای رنگ‌های سیاه، آبی و قهوه‌ای تیره است.

۴. پاک کردن تاتو خط چشم با روش ارگانیک

این روش از جدیدترین متد‌های پاک کردن تاتو خط چشم محسوب می‌شود. نحوه کار در این روش به این صورت است که مواد ریمو با ماساژ وارد پوست شده و پس از ۲۰ ثانیه با استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن رنگ موجود در پوست به سطح پوست آمده و بصورت کاملا واضح خروجی رنگ دیده می‌شود.

مراقبت‌های بعد از این روش بسیار مهم و حائز اهمیت است و شخص مراجعه کننده باید از کرم‌های ترمیم کننده برای مراقبت استفاده کند. جای زخم بین ۴ تا ۷ هفته از بین می‌رود. البته پروسه زمانی به مراقبت‌های خود فرد نیز بستگی دارد.

 • ممکن است کار ریمو در این روش در دو مرحله انجام شود یکی به دلیل عمقی بودن رنگ وارد شده به پوست است و دیگری پوست شخص اجازه ورود بیش از حد مواد ریمو به داخل پوست را ندهد که در این موارد باید اجازه داد دوره درمان که بین ۴ تا ۷ هفته است سپری شود. بعد از آن با در نظر گرفتن اینکه پوست قابلیت ریمو مجدد بدون آسیب رسیدن به پوست را دارد یا نه مرحله ریمو ثانویه انجام می‌شود.
 • این روش بسته به ناحیه تاتو شده مراحل مختلفی دارد. شخص مراجعه کننده باید از این امر آگاه باشد و با صبر و بردباری آن را بگذراند.
 • مراقبت بعد از پاک کردن تاتو خط چشم
  • تا سه روز بعد از انجام تاتو از شستن چشم ها خودداری کنید.
  • به مدت ۲۴ ساعت کمپرس یخ بر روی پلک ها بگذارید.برای این کار بهتر است یخ را داخل یک پلاستیک فریزی قرار داده و بعد روی پلک ها قرار دهید سعی کنید یخ را برای مدت طولانی روی چشم قرار ندهید که باعث سردرد شود.
  • از روز اول به مدت یک هفته از پمادویتامین آ چشمی استفاده نمایید ( روزی ۳ بار با استفاده از گوش پاک کن روی چشم ها بمالید
  • از روز اول به مدت یک هفته از پماد هیدروکورتیزون چشمی استفاده نمایید( روزی یک بار با استفاده از گوش پاک کن روی چشم ها بمالید )
  • از خاراندن و کندن های ایجاد شده در محل تاتو پرهیز کنید.
  • به مدت یک هفته از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید.
  • پس از تاتو هم باید با استفاده از کرم های آنتی بیوتیک پوست را ضدعفونی کنید یا با پانسمان مدتی آن را پوشیده نگه دارید و تا زمان بهبود نسبی زخم ها زیر تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرید و حتماً ازکرم های ضدآفتاب استفاده کنید.

ورم چشم بعد از تاتو

بسیاری از خانم‌ها برای این‌که خودشان را از آرایش چشم راحت کنند، تصمیم می‌گیرند خط چشم را روی چشم‌های‌شان تاتو کنند، غافل از این‌که این تصمیم در کنار زیبایی ظاهری که ممکن است در چهره آن‌ها ایجاد کند یکی از خطرناک‌ترین و در عین حال پردردسرترین شیوه‌های تاتو است.

مشکل اصلی هم از آن‌جا ناشی می‌شود که آرایشگری که این کار را انجام می‌دهد، از ساختمان چشم و بافت‌های حساس آن هیچ‌گونه آگاهی ندارد و همین بی‌اطلاعی باعث می‌شود هنگام وارد کردن سوزن به پشت پلک، همیشه احتمال آسیب به بافت‌های چشمی وجود داشته باشد. چنانچه سوزن خیلی عمقی در بافت پلک وارد شود، احتمال پارگی پلک و آسیب دیدن بافت‌های کره چشم را به‌دنبال خواهد داشت.

این همه ماجرا نیست چون در بهترین شرایط حتی وارد‌شدن رنگ تاتو به داخل چشم هم می‌تواند حساسیت‌های چشمی را در پی داشته باشد. به طور کلی آلرژی بعد از تاتو با تورم متوسط تا شدید پلک ها، قرمزی و خارش چشم بروز می کند و بدون مداخلات پزشکی نیز درمان نمی شود.متأسفانه گاهی نیز انجام تاتوهای چشمی بر بینایی افراد تأثیر می گذارد به طوری که حتی موارد منجر به نابینایی ناشی از تاتوی خط چشم هم در کشورمان گزارش شده است.

درمان ورم چشم بعد از پاک کردن تاتو خط چشم

به گفته ی بعضی ها آرایش دائمی مزیت های زیادی دارد و شما با این کار در زمان صرفه جویی می کنید و به نوعی شما زیبایی همیشگی خواهید داشت و در طولانی مدت در هزینه هم صرفه جویی خواهید کرد.پس از انجام تاتو یا همان آرایش دائمی می بایستی تمامی نکات بهداشتی را رعایت کرد و با توجه به نوع تاتو مدت زمان تجویزی دکتر برای عدم آرایش را بطور کامل رعایت کرد. برای این کار باید محل مورد نظری را که تاتو کرده‌اید پاک و مرطوب نگه دارید.

قبل از لمس کردن محل مورد نظر دست خود را کاملاً شست و شو داده تا از عفونت جلوگیری شود توجه داشته باشید که معمولاً پس از تاتو، محل مورد نظر ورم کرده و پس از مدتی این ورم بهبود می یابد. شما می توانید برای کاهش دادن تورم ایجاد شده از کیسه یخ استفاده کنید.