نحوه مزوتراپی بینی

یکی از روش‌های اصلاح فرم بینی، مزوتراپی بینی است؛ نحوه مزوتراپی بینی بدین صورت است که روشی غیر جراحی برای رسیدن به فرم دلخواه بینی فرد می‌باشد.

در روزگاری که زیبایی اهمیت زیادی پیدا کرده است، افراد زیادی به اعمال و جراحی‌های زیبایی و سایر روش‌هایی که به داشتن ظاهری زیبا و حفظ جوانی پوست کمک می‌کنند رو می‌آورند و هزینه‌های گزافی بابت آن پرداخت می‌کنند تا به ظاهر دلخواه خود نزدیک شوند.

در کشور ما نیز اعمال و جراحی‌های زیبایی از جمله لیپوساکشن، بوتاکس صورت، انواع میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ و سایر اعمال زیبایی رواج پیدا کرده است.

نحوه مزوتراپی بینی چگونه است؟

یکی از روش‌های زیبایی که به فراوانی انجام می‌شود و هر روزه بر تعداد طرفدارانش افزوده می‌شود، جراحی‌های مربوط به زیبایی بینی است.

بینی از جمله اعضای صورت است که نقش پر رنگی در زیبایی چهره دارد. از این رو افراد زیادی به ویژه بانوان خواستار تغییر در فرم و شکل آن هستند و برای اصلاح فرم بینی‌شان هزینه‌های بالایی را تقبل می‌کنند.

تغییر فرم بینی می‌تواند به روش‌های جراحی و یا غیر جراحی صورت بگیرد. شاید تاکنون تنها با روش جراحی زیبایی بینی آشنا بوده‌اید اما باید بدانید که تغییر شکل بینی به فرم مطلوب می‌تواند توسط روش غیر جراحی نیز صورت بگیرد که نام این روش مزوتراپی بینی می‌باشد.

برای انجام این روش می‌بایست به پزشک آشنا با نحوه مزوتراپی بینی مراجعه نمایید.

نحوه مزوتراپی بینی چیست؟

 

مراحل مزوتراپی بینی چگونه است ؟

 

نحوه مزوتراپی بینی به گونه‌ای است که آن را روشی کم تهاجمی و نسبتاً ایمن کرده است.

این روش مناسب کسانی است که از فرم بینی خود ناراضی هستند و قصد دارند برای تغییر شکل بینی خود دست به انجام کاری بزنند اما درعین‌حال از انجام جراحی زیبایی بینی واهمه دارند یا از عوارض بعدی آن می‌ترسند و یا به هر دلیل دیگری مایل به انجام جراحی برای زیبایی بینی نیستند.

برای این افراد مزوتراپی بینی از آن جهت مناسب است که نحوه مزوتراپی بینیمعمولاً بدون بیهوشی کامل صورت می‌گیرد در نتیجه فرد از عوارض بیهوشی جراحی در امان می‌ماند و نیز ظرف مدت کوتاهی به فرم مطلوب بینی خود می‌رسند.

برای آشنایی با نحوه مزوتراپی بینی باید بگوییم که در این روش پزشک یا درمانگر از ترکیب دروها و مواد پرکننده استفاده می‌کند و آن‌ها را با استفاده از سوزن به مناطق عمیق بینی تزریق می‌کند تا دو سمت آن قرینه شود و فرم و شکل آن بهتر از قبل شود.

 

چه افرادی کاندید مناسبی برای مزوتراپی بینی هستند ؟

 

افرادی که قوس بین‌شان بیشتر از حد معمول است و به عبارتی قوز بینی دارند می‌توانند از مزایای انجام صحیح نحوه مزوتراپی بینی برای اصلاح فرم بینی‌شان استفاده کنند.

همچنین کسانی که بینی‌شان متقارن نیست و در برخی نواحی آن فرورفتگی یا برجستگی وجود دارد مزوتراپی بینی می‌تواند به آن‌ها برای رفع عیب بینی‌شان کمک نماید.

افرادی که انحراف نوک بینی دارند و می‌خواهند به روشی کم تهاجمی و غیر جرحی درصدد برطرف کردن آن برآیند مزوتراپی روشی مناسب و کمک‌کننده است.

کسانی که بینی‌شان اصطلاحاً سر پایین است یعنی نوک بینی‌شان به طرف پایین قرار گرفته است، برای بالا بردن نوک بینی خود می‌توانند از انجام نحوه مزوتراپی بینی بهره ببرند.

کسانی که برای بهبود فرم بینی خود از جراحی زیبایی بینی استفاده کرده‌اند اما بعد از عمل از ظاهر بینی‌شان راضی نیستند نیز می‌توانند از مزوتراپی بینی برای بهبود فرم بینی‌شان به فرم دلخواه خود از مزوتراپی بینی استفاده نمایند.

کسانی که فرورفتگی در ناحیه پل بینی دارند و می‌خواهند آن را اصلاح کنند نیز کاندیدای مناسبی برای مزوتراپی بینی هستند.

افرادی که از کوتاه دیده شدن بینی‌شان شکایت دارند و می‌خواهند بینی‌شان بلندتر دیده شود، می‌توانند از مزایای انجام نحوه مزوتراپی بینی برای اصلاح بینی خود استفاده کنند.

همچنین افرادی که از بینی بزرگ خود که با صورتشان متناسب نیست ناراضی هستند و قصد دارند برای رفع آن کاری انجام دهند مزوتراپی بینی می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

 

چه افرادی کاندید مناسبی برای مزوتراپی بینی نیستند؟

 

برخی بینی‌ها قابل اصلاح با استفاده از مزوتراپی بینی نمی‌باشد. از جمله کسانی که مبتلا به مشکلات تنفسی مربوط به بینی هستند نمی‌توانند برای اصلاح فرم بینی خود از مزوتراپی بینی استفاده کنند.

کسانی که تیغه یا سپتوم بینی‌شان دچار انحراف است کاندیدای مناسبی برای مزوتراپی بینی نیستند.

همچنین افرادی که دچار افتادگی بینی با شدت زیاد هستند و نیز کسانی که قوز بینی برجسته‌ای دارند مزوتراپی بینی برای اصلاح فرم بینی آن‌ها روش مناسبی نیست.

مقاله ای مرتبط درباره میکرودرم ابریژن را نیز مطالعه نمایید. 

افرادی که کاندید مناسبی برای مزوتراپی بینی نیستند چه کسانی هستند؟

 

مزایای اصلاح فرم بینی به روش غیر جراحی مزوتراپی بینی شامل چیست؟

 

همان‌طور که گفتیم اصلاح فرم بینی به دو روش جراحی و غیر جراحی امکان‌پذیر است.

روش غیر جراحی

در روش غیر جراحی اصلاح فرم بینی که با استفاده از انجام صحیح نحوه مزوتراپی بینی صورت می‌گیرد، مزایا و برتری‌هایی نسبت به روش جراحی زیبایی بینی دارد از جمله آن‌که در روش جراحی بینی می‌بایست با استفاده از داروهای تزریقی بیهوشی به طور کامل بیهوش شود تا جراحی صورت بگیرد.

در حالی که در روش غیر جراحی بینی یعنی مزوتراپی بینی نیازی نیست که از بیهوشی کامل استفاده شود و کافی است فرد به طور نسبی بی‌حسی موضعی یا بیهوشی مختصر بگیرد.

در نتیجه با استفاده از انجام نحوه مزوتراپی بینیاز عوارض بیهوشی جلوگیری می‌شود.

 

روش جراحی بینی

در روش جراحی بینی پس از عمل نیاز به استراحت و مراقبت‌های خاص می‌باشد و دوره نقاهت طولانی‌تر است در صورتی که در روش غیر جراحی مزوتراپی بینی دوره نقاهت کوتاه است که حدوداً پنج روز می‌باشد و نیاز به استراحت طولانی مدت ندارد.

در روش مزوتراپی بینی، پس از انجام فرایند دردی وجود ندارد در حالی که تا مدتی پس از انجام جراحی زیبایی بینی درد وجود خواهد داشت.

همان‌طور که میدانید از جمله مراقبت‌های پس از عمل جراحی بینی زدن چسب بینی برای مدتی می‌باشد، اما اگر از روش مزوتراپی بینی برای اصلاح عیوب بینی استفاده شود نیازی به زدن چسب بعد از انجام آن نمی‌باشد.

روش مزوتراپی بینی نسبت به روش جراحی زیبایی بینی روشی مقرون به‌صرفه‌تر است و با هزینه کمتری انجام می‌شود.

در روش مزوتراپی بینی نتایج حاصل از انجام آن ظرف مدت کوتاهی بعد از مزوتراپی نمایان می‌شود در حالی که در جراحی زیبایی بینی فرد می‌بایست مدت طولانی صبر کند تا تورم و کبودی بینی از بین برود و نتایج قابل مشاهده شوند.

 

محدودیت‌هایی که در روش مزوتراپی بینی وجود دارد چیست؟

در صورتی که اصلاح فرم بینی با استفاده از انجام نحوه مزوتراپی بینی صورت بگیرد و از پرکننده‌ها برای رفع عیوب بینی استفاده شود، می‌بایست حدوداً هر شش ماه یک ‌بار این فرایند تکرار شود.

همچنین در این روش نمی‌توان در غضروف بینی تغییری ایجاد کرد و آن را به شکل دلخواه فرد درآورد بلکه با استفاده از تزریق ترکیبی از داروها و پرکننده‌ها، اصلاح فرم و شکل بینی انجام می‌شود. اگر شخصی قصد داشته باشد که بینی خود را تا حد زیادی کوچک کند تا به ظاهر دلخواهش برسد، روش مزوتراپی بینی برای این کار مناسب نخواهد بود.

حال که درباره مزوتراپی اطلاعاتی کسب نموده اید بهتر است کمی هم درباره تاتو و موارد انجام آن توضیحاتی بخوانید.

محدودیت‌هایی که در روش مزوتراپی بینی وجود دارد چیست؟

 

بینی‌های گوشتی برای انجام مزوتراپی بینی مناسب‌ترند یا بینی‌های استخوانی؟

 

افرادی که بینی‌های گوشتی دارند، اغلب بینی‌های متناسب و مطلوبی دارند که از جزییات آن ناراضی هستند و قصد دارند مقداری فرم آن را اصلاح کنند که برای این کار می‌توانند به طور مؤثری از انجام صحیح نحوه مزوتراپی بینی بهره ببرند.

پزشک یا درمانگر با توجه به فرم و شکل بینی فرد، تزریق را با استفاده از سوزن در نقاط خاصی از بینی انجام می‌دهد تا بینی به تقارن رسیده و ظاهر آن بهبود یابد.

این افراد پس از گذراندن مدت کوتاهی دوره نقاهت، نتیجه مورد پسندشان ظاهر می‌شود. گفته می‌شود که حدوداً تا پنج روز پس از انجام مزوتراپی بینی، از فعالیت‌های سنگین می‌بایست خودداری شود.

از سوی دیگر، افرادی که بینی استخوانی دارند و یا دچار افتادگی شدید یا برجستگی شدید بینی هستند درمان با انجام نحوه مزوتراپی بینی نمی‌تواند کمک چندانی به آن‌ها بکند بلکه ممکن است آن‌ها را دچار عارضه کند و آسیب تنفسی برایشان به جا بگذارد.

بنابراین این افراد کاندید مناسبی برای انجام مزوتراپی بینی نیستند. به طور کلی توصیه می‌شود برای انجام فرایندهای درمانی هر چند کوچک و کم تهاجمی بهتر است به پزشک معتبر و ماهر در زمینه مربوطه مراجعه شود.

این توصیه در رابطه با مزوتراپی بینی نیز صدق می‌کند. با این کار هم از میزان احتمال ایجاد عوارض و آسیب‌ها به دنبال مزوتراپی بینی کاسته خواهد شد و هم احتمال نزدیک شدن به فرم دلخواه بینی بیشتر خواهد شد.

 

ماندگاری و دوام اصلاح فرم بینی با مزوتراپی چقدر است؟

 

طبیعتاً قبل از انجام فرایند مزوتراپی بینی می‌خواهید بدانید که روشی دائمی یا موقت است و اثر آنچه مدت باقی می‌ماند؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که دوام روش مزوتراپی بینی بستگی به عوامل متعددی دارد از جمله این‌که سیستم بدنی و جسمی فرد چگونه باشد، محصول استفاده شده جهت مزوتراپی بینی چه کیفیتی داشته باشد و همچنین محلول موردنظر چگونه تزریق شده باشد. همه این عوامل در مدت ماندگاری و دوام مزوتراپی بینی مؤثر هستند.

با این حال به طور کلی مزوتراپی بین روشی موقت است و به طور میانگین ژل‌های مورد استفاده در این روش، ماندگاری شش ماه تا یک سال دارند لذا می‌بایست جلسات درمانی بسته به تصمیم پزشک درمانگر تکرار شود.

 

آیا اصلاح فرم بینی با استفاده از روش مزوتراپی بینی، فرایندی دردناک است؟

 

اگر از آن دسته افرادی هستید که از دردناک بودن روش‌های درمانی ناراضی هستید و از درد واهمه دارید، باید بگوییم که در صورت انجام درست دردی ایجاد نمی‌شود و این روش، پروسه‌ای بدون درد است.

این ویژگی مزوتراپی بینی باعث محبوبیت و پر طرفدار شدن این روش ده است و در مقایسه با روش جراحی زیبایی بینی که برای فرد درد به جا می‌گذارد، مزیت و برتری دارد.

با این حال باید بگوییم که روش مزوتراپی بینی ممکن است باعث ایجاد میزان مختصری کبودی و تورم در اطراف بینی شود که موقتی و گذرا است و  پس از مدت کوتاهی از بین می‌رود لذا جایی برای نگرانی وجود ندارد.

همچنین این روش مانع از انجام فعالیت‌های روزمره فرد نمی‌شود و بلافاصله پس از درمان می‌توانید بدون وجود خطر، به انجام فعالیت‌های معمول خود بپردازید در حالی که در روش جراحی زیبایی بینی پس از انجام عمل نیاز است تا فرد مدتی را استراحت کند و از انجام فعالیت‌های روزمره دست بکشد.

اگر تمایل دارید با فروشگاه تاتو بیشتر آشنا شوید و از محصولات آن بهره مند گردید با شماره های زیر تماس بگیرید.

اصلاح فرم بینی با استفاده از روش مزوتراپی بینی، فرایندی دردناک است؟

انصراف از نظر