مزولیفت کشیدن پوست صورت بدون جراحی

آیا تابحال کلمه مزولیفت را شنیده اید؟ و آیا میدانید مزولیفت چیست ؟ و چگونه میتوان پوست صورت خود را بدون عمل جراحی زیبا نمود؟

مزولیفت چیست ؟

مزولیفت کشیدن پوست صورت بدون جراحی میباشد. زمانی که پوست چروک می‌شود، در اصل زیر پوست خالی و پوست دچار شکستگی می‌شود. در این وضعیت استفاده از کرم‌ها و درمان‌های موضعی قادر به کم‌ کردن عمق چروک نیستند و فقط می‌توانند از ایجاد چروک‌های جدید جلوگیری کنند. برای رفع چروک‌های به ‌وجود ‌آمده نیاز به درمان‌های سریع و تهاجمی‌تری مانند اعمال جراحی است. در این مورد تزریق‌های مزوتراپی می‌توانند بسیار کمک‌کننده‌تر باشند.

جوان سازی پوست :

جوان‌سازی پوست اولین مرحله برای رفع چین ‌و چروک و آسیب‌های پوستی است. برای درمان باید بتوان تا حدی چروک‌ها را پر کرد، برای همین از مزوتراپی‌ در کنار سایر روش‌ها مانند میکرودرم ابریژن ( لایه‌برداری مکانیکی ظریف ) و بوتاکس استفاده می‌شود. درمان‌های ترکیبی در رفع چروک‌ها و آسیب‌های پوستی نتیجه مطلوب‌تری خواهند داشت.

به طور مثال برای فردی که به دلیل آکنه، پوستی نا‌صاف و پر از فرو‌رفتگی دارد، ابتدا از روش میکرودرم ابریژن استفاده می‌شود و بعد از لایه‌برداری با تزریق دارو در مزودرم ( لایه میانی پوست ) مزوتراپی انجام می‌شود. مزوتراپی باعث آغاز فعل و انفعالاتی مانند تولید مثل سلول‌ها در پوست می‌شود و به این شکل سلول‌های جدید تولید شده، سلول‌های قدیمی‌ به صورت لایه‌ای مرده با روش میکرودرم ابرژین برداشته می‌شوند. برای درمان چروک‌های پیشانی و کنار چشم‌ها ( مناطقی که حرکت عضلانی ضروری نیست ) می‌توان از بوتاکس استفاده کرد تا از پیشرفت چروک‌ها جلوگیری شود و بعد با مزوتراپی به کشیدگی پوست و رفع چین ‌و چروک‌ها کمک کرد.

مقایسه مزولیفت با لیفتینگ :

جلوی پیری و کهولت سن را با هیچ روشی نمی‌توان گرفت، برای همین افرادی که لیفتینگ جراحی صورت انجام داده‌اند بعد از مدتی دوباره دچار افتادگی پوست می‌شوند و چون یک‌بار پوست صورت آن‌ها کشیده شده است، نمی‌توانند برای بار دوم از این روش استفاده کنند، در حالی‌ که در مزوتراپی چنین محدودیتی وجود ندارد. در ضمن در لیفتینگ جای بخیه‌ها به زیبایی فرد لطمه می‌زند.

درمانی ملایم، پیشگیرانه و طراوت بخش که در داخل پوست کار می کند

مزوتراپی کلاسیک یک درمان مراقبت از پوست است که از داخل کار می کند. هدف درمان این است که کیفیت کلی پوست بهبود یابد و ظاهر صورت بهتر شود. به همین دلیل مزوتراپی برای خطوط ظریف، پوست خسته و یا برای بهبود آسیب های جزئی ناشی از سیگار کشیدن و نور خورشید توصیه می شود. مزوتراپی نیز مخصوصا برای پیشگیری از پیری طبیعی موثر است. مزولیفت یک روش مزوتراپی است که به کاهش چروک ها و بهبود خاصیت کشسانی پوست و سفتی بافت آن کمک می کند. مزولیفت باعث کاهش افتادگی و چروک های پوست صورت و گردن می شود. اگرچه مزولیفت جایگزین کشیدن پوست با جراحی (facelift) نخواهد شد، اما می تواند به زیباتر شدن و سالم شدن ظاهر پوست کمک کرده و فرایند پیری پوست را به تعویق بیاندازد.

چرا اسید هیالورونیک در درمان های مزوتراپی استفاده می شود؟ آیا می توان سایر مواد فعال را استفاده کرد؟

اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن تولید می شود، این اسید پروسه تجدید سلول را تحریک می کند و آب را ذخیره می کند. این کار اجازه می دهد که پوست دوباره احیا شود و خود را تجدید کند. عوامل متعددی وجود دارند که منجر به ایجاد پوست خسته می شوند از جمله روند پیری طبیعی و عوامل استرسزا در زندگی روزمره. با گذشت زمان بدن ما اسید هیالورونیک کمتری تولید می کند و پوست کشش خود را از دست می دهد و شل و پیر و خسته به نظر می رسد. این امر به ویژه در مورد چهره و دستها مشهود است که از اثرات تابش بیش از حد آفتاب، فعالیت بدنی و دیگر اثرات محیطی خارجی رنج می برد. در طی فرایند پیری طبیعی، دیگر بدن به اندازه کافی مواد مغذی مهم برای پوست تولید نمی کند تا خود را به طور موثر بازسازی کند. این است که مزوتراپی به عنوان یک اقدام پیشگیرانه یا حمایتی، همه مواد لازم برای کمک به بهبود پوست را ارائه می دهد.

مواد تشکیل دهنده فعال در مزوتراپی نه تنها به صورت جداگانه برای بیمار انتخاب می شوند، بلکه به طور مطلوب به نیازهای خاص مناطق مختلف پوست هم بستگی دارند، و ترکیب مطابق با آن است. بنابراین، برای مثال، برای منطقه حساس چشم، یک ترکیب به طور خاص برای مرطوب سازی و بازسازی نوع پوست ظریف موجود در آن اعمال می شود.

چند نوع مزوتراپی وجود دارد؟

دو نوع مزوتراپی انجام می شود. در نوع اول از یک مزولیفت عمیق به طور خاص برای خطوط و چین و چروک ایجاد شده توسط خشکی بیش از حد طراحی می شود، که در آن اسید هیالورونیک غیر متقابل (همچنین در ترکیب با پروتئین های خود بدن در دسترس است) به لایه های عمیق پوست تزریق می شود. نوع دوم شامل درمان با طیف گسترده ای از میکرونیدیلینگ است که کل چهره با استفاده از مزوپن، که سرم غنی از اسید هیالورونیک است، عمیقا مرطوب می شود.

مزوتراپی - درمان برای بهبود کیفیت پوست

انتخاب مواد فعال در مزوتراپی مبتنی بر ترکیبی نوآورانه از مواد مغذی مختلف و مواد فعال است که به صورت جداگانه برای بیمار انتخاب شده اند تا پوست شما را از پیری سلولی، آسیب نور UV و رادیکال های آزاد محافظت کند. ظاهر کلی پوست بهبود می یابد، چین و چروک های ظریف نرم و صاف می شوند، در حالی که تولید کلاژن و بازسازی سلول ها تحریک می شوند. پوست درمان شده از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار است، به طرز شگفت انگیزی الاستیک خود را بدست می آورد و رطوبت پوست بیشتر می شود. اسید هیالورونیک به عنوان ماده اصلی در مزوتراپی، همراه با سایر مواد مغذی مهم، پوست شما را با حداکثر میزان رطوبت و پروسه های نوسازی سلول تحریک می کند. برای نتایج مطلوب، یک دوره بازسازی پایه ای از درمان های شش هفته ای توصیه می شود. مزولیفت نیز باید هر دو ماه انجام شود.

عوارض ناشي از دارو:

مزوتراپي را ميتوان با موفقيت و با استفاده از داروهايي كه به شدت رقيق و در مقادير اندك انجام داد، كه اين امر موجب محدود شدن عوارض جانبي ناشي از داروست. ب اين وجود خطر حساسيت به داروهاي مزوتراپي وجود دارد. اما به دليل رقت دارو، نشانه هاي آلرژي بايد در حداقل ميزان خود باشند. با اين حال قبل از انجام مزوتراپي بايد درباره سوابق آلرژي خود با متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی معالج مشورت كنيد.

عوارض تزريق :

در موارد بسيار استثنايي استفاده از سوزن براي تزريق ميتواند در محل تزريق موجب عفونتهاي جزئي شود. از جمله عوارض ديگر تزريق ميتوان به خون مردگي خفيف و سطحي، سرخي يا ا لتهاب محل تزريق اشاره نمود. به طور معمول اين عوارض در عرض يكي دو روز به كلي برطرف خواهند شد.

عوارض ديگر:

عده اي از بيماران مدت كوتاهي پس از درمان دچار خارش در محل تزريق ميشوند كه به سرعت برطرف ميشود. عده اي از پزشكان براي سرعت بخشيدن به روند درمان داروهاي خوراكي، كرمهاي پوستي يا لوسيونهاي موضعي تجويز ميكنند.بشود. میتوان از قرص های بنادریل و تی لنول قبل از مراجعه استفاده نمود. همچنین کرم های خنک کننده ای موجود است که بر روی ناحیه که عمل صورت گرفته استعمال میشود. این داروها درداروخانه قابل تهیه میباشند.در صورت وجود شرایط زیر نباید عمل مزوتراپی را انجام داد

شخص تحت درمان سرطان یا هرگونه عمل شیمی درمانی دیگری باشد. در صورت بارداری یا شیر دادن بچه نداشتن طحال اگرضریب ) BMI نسبت شاخص توده بدنی به چربی ماهیچه ها) بیشتر از 30 درصد باشد. موارد فوق مربوط به عمل مزوتراپی برای کاهش سلولیت و چربی ها بوده و در مورد انواع دیگر مزوتراپی مثل مزوتراپی مو یا مزوتراپی درد بعضی از این شرایط صدق نمی کند.